Узор на вишиванці: що він означає.
Вишиванка - здавна сильний оберiг. Залежно вiд того, де саме був орнамент: на рукавах, грудях чи на подолi - вiн певним чином впливав на ту дiлянку тiла.
Наприклад, на рукавах жiночих сорочок вишивали гiлки, що вiдображали безкiнечнiсть роду. Великий рiд також символiзували квiти й засiяне поле.
Молодим дiвчатам та жінкам репродуктивного вiку рясно зашивали квiтами та iншими символами пазуху. Це захищало груди жiнки, адже з молоком матерi до дiтей передавалися всiляка добра iнформацiя, любов i мудрiсть.
Сьогоднi дуже часто на вишиванках зображають червонi маки. Що вони символiзують?
Це не дуже добрий знак. Квiтка мак - символ пролитої кровi, колись її вишивали дiвчинi, яка втратила цноту до шлюбу, це також квiтка спокуси. А ще це символ пролитої кровi в бою.
На жiночих сорочках добре вишивати калину - це символ чистоти родової кровi.
На чоловiчих сорочках можна вишивати дубове листя. Воно символiзує чоловiчу енергiю, силу, дає мiць i витривалiсть.
Як розшифрувати кольори вишиванки?
- Бiлий - чистота й початок чогось нового,
чорний - колiр предкiв, закiнчення життя, пам'ятi про загиблих родичiв.
Усi вiдтiнки вiд коричневого до пiщаного - символiзують землю, червоний - вогонь, активнiсть, кохання. Червоними нитками треба вишивати сорочки людям, яким бракує енергiї.
А тим, хто занадто активний, слiд вишивати вбрання голубими й синiми. Жовтий символiзує зрiлiсть, врожай. Зелений - це ознака життя, а фiолетовий - духовностi.
Коментарі
Дописати коментар